Özdemir Dental Center Telegram Özdemir Dental Center Whatsapp
İletişim
TELEGRAM
WHATSAPP

Antalya Dental Köprüler

Antalya Dental Köprüler
Antalya Dental Köprüler
Antalya Dental Köprüler

 Diş köprüleri, kişilerde diş kaybından veya diş eksikliğinden dolayı meydana gelen boşlukları doldurmak için yapılan tedavi yöntemidir. Özellikle çene üzerinde oluşan diş eksiklikleri, yapılacak diş köprüsü ile giderilmekte ve ağız diş fonksiyonları hastaya geri kazandırılmaktadır.

 Diş köprüleri iki veya daha çok kron ile oluşturulmaktadır. Antalya Özdemir Dental Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizde bu uygulamada kullanılan materyaller; altın, seramik, porselen ve alaşımdır. Diş eksikliği kişilerde estetik kaygılar meydana getirirken, çiğneme fonksiyonlarını da bozarak yaşam kalitesini de düşürmektedir.

 Diş köprüsü ile özgüvenli bir gülüşe ve güvenli bir çiğnemeye kavuşabilirsiniz. Geleneksel diş köprü, konsol köprü, implant destekli köprüler ve maryland bağlantılı köprüler diş köprüsü çeşitlerindendir. Bu diş köprü çeşitleri arasından ise en çok tercih edilen daha yaygın ve dayanıklı olmasıyla geleneksel köprüdür. Dental köprüler gerçek dişleriniz gibi hareket ederler. Doğru ağız bakımı ile bir diş köprüsü 10 yıla kadar sürebilir.

Özdemir Dental Center Blog