Özdemir Dental Center Telegram Özdemir Dental Center Whatsapp
İletişim
TELEGRAM
WHATSAPP

Antalya Sağlık Turizmi
Antalya Sağlık Turizmi

Eşsiz coğrafyası ve büyüleyici güzelliği ile yaşadığınızı hissettiren bir atmosfer.
Eşsiz Coğrafya
Özdemir Dental Eşsiz Coğrafya
Özdemir Dental Center Sağlık Turizmi
Sağlık turizmi denilince ilk akla gelenlerden biri olan dental turizm, diş tedavisi hizmeti almak için başka bir ülkeye gitmek demektir. Dental turizm sayesinde ülkeye gelen turistler diş tedavisi hizmeti alırken diğer yandan da ülkeyi gezme ve kültürü tanıma şansına sahip oluyor. Ülkemizin diş tedavi ücretlerinin diğer ülkelere göre çok daha uygun olması dental turizmin gelişmesini ve tercih edilmesini sağlıyor. Ülkemizin ve dünyanın en önemli turizm bölgelerinden olan Antalya, birçok doğal güzellik ve tarihi yapılara sahiptir. Muhteşem plajları ile deniz turizminin yanı sıra tarih ve kültür gezileri için ülkemizin yurt dışı turizminde Türkiye’de ilk tercih edilen ildir.

Antalya’da Dental Turizm Nasıl Yapılır ?

Dental turizmin yapılma süreci şu şekildedir;

  • Hasta kendi ülkesinde çektirdiği panoramik röntgeni ya da tedaviye dair diğer tetkikleri seçtiği bir sağlık kuruluşuna gönderir. Gönderim dijital ortamda kolaylıkla aktarılabilinir.
  • Diş hekimi gelen tetkik ve sağlık sorununu değerlendirerek bir tedavi planlaması yapar.
  • Diş hekimliği alanında sağlık hizmeti almak isteyen hastaya planlanan tedavi, toplam maliyet ve tedavi süresi hakkında bilgi verilir.
  • Hastanın kabul etmesi ile randevu ayarlanır ve hasta randevu tarihini kapsayacak şekilde seyahat planlamasını yapar.
  • Hasta havalimanından karşılanarak diş tedavisi hizmeti alacağı Ağız ve Diş Merkezine getirilir.


Antalya Özdemir Dental Center’da Yapılan Hizmetler

Başarılı ağız sağlığı uzmanları tarafından estetik uygulamaları ve sağlık turizmi alanlarında öne çıkan kliniğimizde; pedodonti, ortodonti, periodontoloji, şeffaf plak, All on 4/All on 6, lamina kaplama, dental köprü, kanal tedavisi gibi tedavilerin yanı sıra hareketli ve sabit protez, implant tedavisi ve sinüs lifting ve çene grefti gibi hizmetler veriliyor. Kliniğimizde yapılan Antalya implant tedavisi, Antalya kanal tedavisi ve diğer hizmetler hastaların yüzünü güldüren sonuçlar veriyor.

Antalya’da Gezilecek Yerler

Türkiye’nin en gözde turizm şehri Antalya doğal güzellikleri ve tarihi yapılarıyla gezilecek ve keşfedilecek pek çok yere sahiptir. Her yıl 15 milyondan fazla turisti ağırlayan Antalya Türkiye’nin en önemli turizm şehirlerinden biridir. Onlarca mavi bayraklı plajı, muazzam tatil köyleri ile Antalya’nın deniz suyu sıcaklıkları Kasım ayında bile yüzmek için elverişlidir. Yılda ortalama 300 güneşli gün yaşayan Antalya, tam bir tatil cennetidir. Antalya şehrinde mutlaka görülmesi gereken yerleri sizler için sıraladık.

1)Kaş

Antalya’da gezilecek yerler listesinin ilk sırasında kendine özgü atmosferi, tarihi güzellikleri ve masmavi deniz ile Kaş bulunuyor. Çok sayıda gizli koylara sahip Kaş’ın kartpostalları andıran doğal güzelliğinden etkilenmemek mümkün değil. Hem Türkiye’nin hem de Antalya şehrinin en sevilen dünyaca ünlü tatil cenneti olan Kaş mutlaka gidilmesi gereken bir yerdir.

2)Kaleiçi

Antalya’nın tam ortasındaki Muratpaşa ilçesinde yer alan Kaleiçi tarihi zenginlikleriyle Antalya’nın merkezinde yer alan en ünlü turizm bölgesidir. Kaleiçi arnavut kaldırımlı dar sokakları, ahşap ve taş mimarili tarihi, Akdeniz koylarına tekne turlarına sahip yat limanı, butik otelleri ve onlarca eğlence mekanlarıyla görülmeye değer bir yerdir.

3)Alanya

Her yıl milyonlarca turisti misafir eden Alanya şehir merkezine 133 kilometre uzaklıktadır. Doğal güzellikleri, tarihi hazineleri ve dünyaca ünlü plajları ile Türkiye’nin ünlü tatil bölgelerinden birisi olan Alanya’yı rotanıza mutlaka eklemelisiniz.

4)Olimpos

Antalya merkeze 80 kilometre uzaklıkta ve Kaş yolu üzerinde yer alan Olimpos, her yıl binlerce turisti ağırlıyor. Etrafı çam ormanları ile kaplı Olimpos Antik kenti doğayla uyum içerisinde dizayn edilmiş ağaç evler, bungalow oteller ve birçok kamp alanlarına sahiptir. Olimpos antik bölgesi tertemiz deniz ve doğal güzellik arayanlar için mutlaka görülmesi gereken bir yerdir.

5)Düden Şelalesi

Antalya’nın Kepez ilçesine bağlı, merkeze yalnızca 10 kilometre uzaklıkta yer alan Düden Şelalesi muhteşem bir doğal güzelliğe sahiptir. Özellikle yaz aylarında, serin şelale havası eşliğinde terasları, ahşap yürüyüş yolları, kafeler, restoranlar ve çay bahçeleriyle mutlaka gezilip görülmesi gereken bir yerdir.

6)Manavgat Şelalesi

Antalya şehir merkezine sadece 76 kilometre uzaklıkta yer alan Manavgat Şelalesi büyüleyici manzarası ve yemyeşil ormanlarıyla adeta bir doğa cennetidir. Çevresinde yürüyüş yolları ve seyir terasları, canlı balık restoranları, piknik alanları, bot turlarının yanı sıra rafting de yapacağınız Manavgat Şelalesinde oldukça eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

7)Kleopatra Plajı

Antalya’nın en güzel plajlarından olan Kleopatra Plajı renkli kumları ve turkuaz deniziyle dünyaca üne sahiptir. 2,5 kilometre uzunluğundaki plaj Alanya bölgesinde yer almaktadır. İsmini Mısır kraliçesi Kleopatra’dan alan bu olağanüstü plajda mutlaka yüzmelisiniz.

8)Dim Mağarası

Alanya merkezine 11 kilometre uzaklıkta yer alan bu yer Türkiye’nin en güzel mağaralarından biri olarak gösterilmektedir. Deniz seviyesinden 232 metre yükseklikteki bir dağ yamacında yer almaktadır. Binlerce yıllık sütunlardan oluşmuş bu mağara, büyüleyici manzarasıyla düzenlenmiş yürüyüş yollarına sahiptir. Enteresan fotoğraflar çekebileceğiniz Dim Mağarası mutlaka görmeniz gereken bir yerdir.

9)Side Antik Kenti

Manavgat ilçesine bağlı ve Antalya’ya 73 kilometre uzaklıkta yer alan Side Antik Kenti Antalya tarih ve kültür gezilerinin değişmez adreslerinden birisidir. Side merkezinde yer alan bu antik kent, plajlar, restoranlar, oteller ve çarşılarıyla çevrilidir. Bilhassa gün batımı manzarasının güzelliği adeta kartpostalları andırıyor.

10)Myra Antik Kenti

Noel babanın evi olarak bilinen Demre’den dağ eteklerine kadar uzanan kalıntıları ile son derece ilgi çekici olan Myra Antik Kenti Kaş ilçesine çok yakında yer alır. Likya kaya mezarları ve kayalara oyulmuş yerleşim alanları ile günümüze kadar korunmuş bu etkileyici yeri mutlaka görmelisiniz.

11)Antalya Müzesi

Kaleiçi Yivli Camii’nde yer alan Antalya Müzesi, 1922 yılında 1. Dünya Savaşı'nda işgalcilerden kurtarılan eserlerin sergilenmesi amacıyla açılmıştır. Konyaaltı Plajı’na 5 dakika yürüme mesafesindeki müze, Pamfilya ve Pisidya bölgelerinde yapılan kazılarda çıkarılan binlerce tarihi esere ev sahipliği yapıyor.

12)Aspendos Antik Kenti

Antalya merkeze sadece 46 kilometre uzaklıkta yer alan bu antik kent Antalya tarih ve kültür gezilerinin en önemli adreslerinden birisidir. Roma mimarisinin en güzel örneklerine rastlayacağınız bu yer 20.000 kişilik Antik Aspendos Tiyatrosu’yla ünlüdür. Tarihte bir yolculuğa çıkacağınız Aspendos Antik Kenti’ni mutlaka ziyaret etmelisiniz.

13)Altınbeşik Mağarası Milli Parkı

Antalya’nın oldukça keyifli yerlerinden biri olan Altınbeşik Mağarası Milli Parkı Türkiye’nin en büyük yeraltı gölü olarak tanımlanır. İçerisinde yer alan sarkıt ve dikitler büyüleyici bir güzelliğe sahiptir. Dünya’nın en büyük 3. yeraltı gölü olan bu yer görenleri hayran bırakıyor.
Özdemir Dental Center Antalya

Antalya’da Yetişkinler İçin Invisalign

Antalya'da yetişkinler için invisalign; Hayalinizdeki gülümsemeye, dışarıdan bakıldığında görünmeyen ve konforlu tedavi invisalign ile kavuşun.

Özdemir Dental Center Antalya 2
Özdemir Dental Center Antalya 3
Özdemir Dental Center Antalya 4