Özdemir Dental Center Telegram Özdemir Dental Center Whatsapp
İletişim
TELEGRAM
WHATSAPP

Antalya’da Invisalign (Şeffaf Plak) Tedavisi

Antalya’da Invisalign (Şeffaf Plak) Tedavisi
Antalya’da Invisalign (Şeffaf Plak) Tedavisi
Antalya’da Invisalign (Şeffaf Plak) Tedavisi

 Antalya Özdemir Dental Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizde Invisalign, modern ortodonti tedavisinde özellikle yetişkinlerin uygulamalarında sıklıkla uygulanan şeffaf plaklardır. Diş telinin görünmez alternatifi olarak Invisalign tedavi yöntemi tedavi süresince hastalara büyük konfor ve estetik görünüm olanağı sunmaktadır. Dijital diş hekimliğini yardımıyla birlikte, bilgisayar ortamında yapılan üç boyutlu modelleme ile kişiye özel oluşturulan plaklar oldukça etkili sonuçlar sağlamaktadır. Şeffaf plaklar estetik bir görünüm sağlarken, ağız içi hassasiyeti bulunan hastalar için diş teline kıyasla batma ve yaralanmaya sebep olmadığı için tercih edilen bir uygulama olmaktadır.

 Kişiye özel oluşturulan her şeffaf plak yaklaşık 0,5 mm düzeltilerek dişlere uygulanır. Tedavi planlamasına göre dişlerde düzelme gerçekleştikçe, hekimin uygun gördüğü periyotlarda şeffaf plaklar yenilenir. Plaklar her değiştirildiğinde arzu edilen sonuca bir adım daha yaklaşılmış olur. Tedavi süresi kişiden kişiye değişmekle birlikte, yaklaşık 4 ila 12 ay içerisinde tamamlanmaktadır.

 Invisalign ile daha düzgün ve güzel görünen dişlere sahip olarak özgüvenle gülümsersiniz. İnvisalign şeffaf plaklar kolayca takılıp çıkarıldığı için dilediğiniz yemeği yeme imkanına sahip olursunuz. İnvisalign tedavisinin diş tellerine nazaran en büyük avantajı dışarıdan bakıldığı zaman belli olmamasıdır. İnvisalign neredeyse görünmeyen plaklarla diş düzleştirme fırsatı sunar. Öte yandan invisalign plakları dilediğimiz zaman ağızdan çıkarabildiğimiz için bakteri ve çürük oluşturmaz. Diş teli tedavisine göre daha kısa süren invisalign şeffaf plakların kullanımı genç yetişkin her yaş için uygundur.

Özdemir Dental Center Blog