Özdemir Dental Center Telegram Özdemir Dental Center Whatsapp
İletişim
TELEGRAM
WHATSAPP

All on 4 / All on 6

All on 4 / All on 6
All on 4 / All on 6
All on 4 / All on 6

 Antalya Özdemir Dental Ağız ve Diş Sağlığı  Merkezimizde ; all on 4 tedavisi, özellikle hiç dişi olmayan hastalarda sinüs lift, kemik eklemesi ve kemik yetersizliğinden dolayı ileri cerrahi yapılması gereken durumları ortadan kaldırmak amacıyla tercih edilen ve uygulaması hızlı, sonuçları etkili bir tedavi yöntemidir. Hem konfor hem zaman bakımından son derece avantajlı olan bu yöntem sayesinde hastalar bir günde sağlıklı bir ağza kavuşabilirler. 

 

 All on 4 uygulaması, hastanın çene ve ağız uygunluğu onaylandıktan sonra kişiye özel planlanır. Planlama yapıldıktan sonra ise cerrahi operasyonla aynı gün içerisinde 4 veya 6 implant üzerine sabit tam çene protetik restorasyonun uygulandığı tekniktir. Uygulama sonrası hasta, estetik ve fonksiyonel olarak eski konforuna kavuşmuş olur. Çiğneme, konuşma ve gülüş estetiği kaybı ile yaşanan özgüven eksikliği de kısa sürede geri kazanılmaktadır. 

 

 Tedavi öncesinde hastadan alınan ölçüye göre kişiye özel geçici protezleri hazırlanır. Lokal anestezi altında yapılacak cerrahi operasyon ile çekilecek dişleri varsa bunlar çekilerek implantları çeneye yerleştirilir. Ardından kişiye özel üretilen geçici protez takılarak kalıcı protezler takılana kadar kişinin bu süreyi maksimum konforda geçirilmesi sağlanır. Yaklaşık 3 ay sonra ise kalıcı protezleri takılarak tedavi sonuçlandırılır. Geleneksel implant tedavisine göre daha ekonomik ve pratiktir. Sağlamlığı kanıtlanmış bir tedavi yöntemi olan All on 4 kısa süre içinde kişileri sağlıklı ve konforlu bir ağız yapısına kavuşturur. Uzun yıllar dayanıklı kullanılabildiği için oldukça tercih edilen bir tedavidir.

Özdemir Dental Center Blog